rozucime

O CO NÁM JDE?

S čím bojujeme?

Vzděláváme se jen když musíme.
Nebo když nám někdo slíbí odměnu.

Do školy nechodíme proto, že nás tam někdo v 6 letech odvedl ani proto, abychom někomu dělali radost.

Není to nutné zlo, abychom dostali nějaký papír.

Není otrava na povinném školení.

Co podporujeme?

Vzdělávání není nic menšího než nejúčinnější nástroj řízení vlastního osudu,
který máme sami plně pod kontrolou.

Do školy  chodíme, abychom se naučili co nejvíce užitečných věcí.

Titul, certifikát či diplom jsou jen vedlejším produktem našeho vzdělávání, nikoliv jeho cílem.

Učíme se vším, co děláme.  Když děláme práci, která nás baví, dokážeme vzdělávání integrovat i do každodenní rutiny.

Chceme dát vzdělávání jeho skutečný smysl.

Proto naplňujeme naši vizi:

VZDĚLÁVÁNÍ JAKO SOUČÁST ŽIVOTA

PROČ?

Proč se pravidelně a cíleně vzdělávat?

VZDĚLÁVÁNÍ JE NEJÚČINNĚJŠÍ NÁSTROJ ŘÍZENÍ VLASTNÍHO OSUDU, KTERÝ MÁTE SAMI POD KONTROLOU.

Nic Vám nedokáže vytvořit větší potenciál, nic Vám nedokáže dát větší svobodu. Svět se mění, už nevítězí ten, kdo toho nejvíce ví, ale ten, kdo se nejrychleji učí nové věci. Pokud se rozhodnete, nikdo už Vám nemůže zabránit, abyste se naučili, co potřebujete.

JE TŘEBA PŘEVZÍT ZA SVÉ VZDĚLÁVÁNÍ ODPOVĚDNOST.

Už nestačí chodit jen do školy nebo na školení, kam nás někdo poslal. Vzdělávat se je třeba průběžně a vědomě, s konkrétní motivací něco pochopit, vyřešit problém nebo zvládnout konkrétní dovednost. Možnosti vzdělávání mimo školu jsou obrovské a každý den se zlepšují. Není žádný důvod být na někom závislý.

VZDĚLÁVÁNÍ JE KUMULATIVNÍ. ČÍM VÍC TOHO O SVĚTĚ VÍTE, TÍM RYCHLEJI A HLOUBĚJI SE UČÍTE NOVÉ VĚCI.

Vzdělávání je jako puzzle. Čím více máte správně umístěných dílků, tím rychleji pak přidáváte ty ostatní. Kdo chvíli neskládá, už skládá opodál.

JAK?

Jak neztrácet čas a motivaci?

ZNÁT CÍL A CHÁPAT SMYSL.

Naučte se klást si správné otázky. Co díky vzdělání uděláte lépe? Co umí navíc ti nejlepší ve Vašem oboru? Co, proč a od koho se co učíte? Jak to souvisí s tím, co už znáte a co nového díky tomu dokážete udělat. A jak poznáte, že jste svého cíle dosáhli?

JE TŘEBA OVLÁDAT NEJDŮLEŽITĚJŠÍ DOVEDNOST BUDOUCNOSTI – UMĚT SE UČIT.

Když znáte cíl, je také nutné vybrat tu nejlepší cestu. Umět se učit také znamená, že jste schopni zvolit nejefektivnější způsob. Víte, zda jít na prezenční kurz, pustit si video, přečíst knihu, domluvit se s kamarády nebo jít studovat vysokou školu.  Jste schopni určit správné tempo, formu, odpovídající náročnost a četnost i povahu zpětné vazby. 

TOUHA POZNÁVÁNÍ JE PŘIROZENÁ. NEPOTLAČUJTE JI.

Klíčová je pravidelnost. Je potřeba začít a vytvořit si návyk. Stejně jako neřešíte, zda se osprchujete nebo zda si budete čistit zuby,  vzdělávání funguje nejlépe, když je přirozenou součástí Vašeho života a když jste si dobře vědomi pozitiv, která Vám přináší.

JAK JSTE NA TOM NYNÍ SE VZDĚLÁVÁNÍM VY?

Víte, PROČ se učíte? Víte, JAK se učit efektivně? 

Nešťastník

O ničem nerozhoduje a nemá žádný cíl ani ambice. Čeká na instrukce. A je nešťastný, když je dostane. Každá změna je k horšímu. Ti úspěšnější jsou každý den vzdálenější. Jeho závislost na ostatních je každý den větší.  Pokud něco neumí, nehledá způsob, jak se to naučit, ale dobře ví, kdo za to může a proč to nejde.

Otrok

Přeborník v krysím závodě. Umí se učit. Pokud by za to byla dostatečně velká odměna, naučí se nazpaměť telefonní seznam nebo skvěle háčkovat. Nechce nic zadarmo, nečeká na zázraky. Cestu mu ale kolíkuje někdo jiný. Pravidelně povyšuje a dokud má kam růst, smysl života nehledá.

Snílek

Chápe svět a přemýšlí v kontextu.  Ví, co by měl umět.  Tempo pokroku ale neodpovídá ambicím a potenciálu.  Vždy se objeví překážka, která vše alespoň zpozdí. Odhodlání mu neschází, ale často zmizí dříve, než svého cíle dosáhne. Kolem sebe vidí, jak mu utíkají lidé s menším rozhledem. Nechápe proč, když to myslí dobře. Nechápe, že záleží i na výsledcích.

Vítěz

Ví, co chce. Ví, co musí umět, aby toho dosáhl. A ví, jak se to naučit. Vzdělává se pravidelně a z vlastní vůle. Neúspěchy vnímá jako dočasné nepohodlí a z každého se dokáže poučit. Chyby neopakuje. Nespoléhá na ostatní ani na štěstí. Chápe, že vše, co za něco stojí, vyžaduje skutečné úsilí.  Je svobodný. Dělá jen věci, které mu dávají smysl a každý den je dělá o trochu lépe.

  Ať už jste nyní kdekoliv, pomůžeme Vám stát se vítězem.

Rozučíme Vás.

ČÍM ZAČÍT?

STUDUJEŠ?

Nauč se učit se. Nauč se nemrhat časem.

PRACUJETE?

Posouvejte se vpřed. I když času není nikdy dost.

JSTE RODIČ?

Zjistěte, o čem vzdělávání je. A jděte dětem příkladem.

ŘÍDÍTE TÝM?

Naučte se pomáhat ostatním růst.