Markéta Beková

Markéta Majerová je absolventkou Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, kde nyní přednáší předmět Soudobé alternativní pedagogické koncepce. Od roku 2015 působí ve společnosti Scio v pozici tiskové mluvčí. Současně je šéfredaktorkou magazínu Pereptuum, který čtenáře informuje o inovativním vzdělávání i aktuálních trendech z této oblasti.

Jarmila Čechová

Jarmila Čechová vystudovala speciální pedagogiku na Masarykově univerzitě v Brně a učitelství na Husitské teologické fakultě Univerzity Karlovy. Miluje práci s lidmi. Vyučuje společenské vědy na gymnáziu, věnovala se dospívajícím s poruchami chování, obětem domácího násilí, pomáhala vyučujícím při integraci žáků s různým druhem postižení. Pracovala také jako terapeut v rámci metody videotrénink interakcí. Během studia na teologické fakultě získala možnost poznat úžasné prostředí, kde se člověk setká s opravdu rozmanitými názory a přístupy. Od té doby ví, jak je důležité pracovat s fakty a ke všemu přistupovat bez předsudků. Fascinuje ji a respektuje opravdovost víry a stejně tak ji děsí obrovský potenciál, který dává manipulaci. Její srdcovou záležitostí jsou psychologie a  nové, netradiční formy náboženství.

 

Miroslav Suchý

Miroslav Suchý programuje od roku 1999, poslední 2 roky vede kroužky informatiky pro prvňáčky. Mnoho let pracuje pro Red Hat, kde věří že otevřený a sdílený zdrojový kód umožňuje dosahovat nejlepších výsledků. Má dvě zvídavé dcery a pravidelně proto musí přicházet s jednoduchými odpověďmi na jejich záludné dotazy. Na programování ho nejvíce baví, že popisuje postup řešení problému a že jedním programem je možné vyřešit celou třídu problémů. „Když ušetřím programem půl hodiny práce třeba milionu lidí, tak ušetřím téměř 60 člověko-roků – tj. celý jeden lidský život. A to je hezký pocit po několika hodinách práce.“

Romana Smetánková

Romana Smetánková již několik let řídí poradenské projekty v pražské kanceláři společnosti Ernst & Young. Na projektovém řízení jí nejvíce baví týmovost a různorodost projektů; adrenalinem je pak spokojenost klienta. V jejím projektovém portfoliu najdete řadu projektů lišících se finančně, velikostí a strukturou týmu, klientem i geograficky. Romana vystudovala podnikovou ekonomii na VŠE a na stejné univerzitě absolvovala doktorské studium se specializací na obchodní a mezinárodní hospodářské právo. I v soukromí se řídí heslem, že celý její život je jedním velkým projektem, který má svůj začátek a konec a jen ona sama je tím nejlepším projektovým manažerem.

Lukáš Šlehofer

Lukáš Šlehofer vystudoval historii a politologii na Filozofické fakultě UK a lektorování se věnuje již více než 10 let. Postupně získával zkušenosti jako lektor v Junáku – českém skautu, společnosti Scio, kde se věnoval především metodickému vedení lektorů, a nyní působí jako učitel a metodik na Gymnáziu Praha 5 Na Zatlance. Současně přednášel politologii a moderní dějiny na UJAK. Napsal několik odborných článků zaměřených na tematiku dějin 1. poloviny 20. století publikovaných v recenzovaných časopisech. Jeho zálibou jsou expedice za různými systémy opevnění z let 1860 – 1945. Lukáš tak dokáže jedinečným způsobem skloubit své znalosti a svou zálibu pro historii s rozvinutými lektorskými dovednostmi, díky kterým jsou hodiny pod jeho vedením jak zábavné, tak přínosné.

Martina Běťáková

Martina Běťáková vystudovala Katolickou teologickou fakultu Univerzity Karlovy, působila jako pedagog na Dívčí katolické střední škole v Praze, jako zástupce ředitele ZŠ a MŠ Psáry a nyní pracuje jako manažer soukromé základní školy Navis. Vede Rodinné centrum Domeček v Dolních Jirčanech, od roku 2009 působí jako lektorka Efektivního rodičovství a od roku 2014 je místostarostkou obce Psáry, kde má na starost školství a vzdělávání. Od roku 2016 přednáší komunikaci v diplomových kurzech Společnosti Montessori. Energii a chuť k práci jí dodávají její dvě děti, Františka a Toník.

Bohumil Kartous

Bob Kartous je absolventem Pedagogické fakulty a Fakulty sportovních studií MU v Brně. Doktorské studium absolvoval na Mediálním institutu Fakulty sociálních věd UK v Praze. Devět let spoluvytvářel veřejný a mediální obraz společnosti Scio. Jako vedoucí komunikace EDUin se snaží spoluvytvářet mediální obraz vzdělávání. Od roku 2003 publikuje v českých médiích na celospolečenská témata. Učí PR a marketing na VŠEM a komunikaci v Education Republic. Aktivně se podílí na komunikaci tohoto projektu.

Tomáš Hruda

Tomáš Hruda je absolventem ekonomie a mezinárodních vztahů na FSV UK a otcem tří dětí.  Ve své kariéře se věnoval zejména managementu. Začínal jako projektový manažer CzechInvestu a postupně se vypracoval na pozici generálního ředitele. Čtyři roky také řídil přípravu a spuštění Středoevropského technologického institutu (CEITEC), jednoho z největších výzkumných center v zemi. Oblasti vzdělávání se věnoval už na pozici náměstka ministra pro vysoké školy a výzkum. Tuto pozici opustil a rok a půl strávil se svým druhým synem na rodičovské dovolené. Po jejím skončení se naplno věnuje přenášení prvků systémového přístupu do vzdělávání a projektu Education Republic.